Často kladené otázky o nastreľovaní náušníc

Najčastejšia zimná otázka - môžem hneď nasadiť hrubú čiapku?

Áno, môžete – nosenie hrubej čiapky a ani iných pokrývok hlavy vôbec nevadí. Jedine neplánujte nosenie lyžiarskej helmy prvé dni po nastrelení náušničiek. 

Môžeme mať na nastrelenie vlastné náušnice?

Na nastrelenie nie. Vlastné náušničky môžu byť ozdobou vašej princezničky hneď po zahojení dierky, čo je cca šesť týždňov od nastrelenia. Ak ich však chcete aplikovať ako prvé, nastrelením sa to nedá. Dá sa to jedine prepichnutím ihlou alebo kanilou u lekára. Je to bolestivý spôsob, uško po ňom krváca, dieťatko má po ňom obviazanú hlavičku a hojenie v mnohých prípadoch sprevádza zápal.

Nastreľovacia náušnica je od výrobcu sterilizovaná a hermeticky uzavretá v mechanickej krabičke. Pred nastrelením z krabičky odstránime obal a bezkontaktne ju naklikneme na nastreľovaciu pištoľku. Vďaka tomu nastrelenie prebehne v dokonalej čistote.
Chodíme s dieťatkom na plávanie, môžeme nastreliť aj počas kurzu?

Plávanie pre bábätká je väčšinou v týždňovom intervale. V tomto prípade zvykneme aplikáciu náušníc naplánovať na deň kúpania po návrate domov alebo hneď na druhý deň po kúpaní. Potom ostáva ešte 5 – 6 dní do ďalšieho kúpania, čo je úplne v poriadku a nijak to proces hojenia nekomplikuje. 

Môžeme nastrelenie náušničiek absolvovať hneď po očkovaní?

Ak sa rozhodnete pre nastrelenie náušničiek práve v tomto čase, môžete tak urobiť hoci aj deň pred očkovaním alebo potom najskôr tri dni po očkovaní v prípade, že naň nezaznamenáte žiadnu reakciu.

Aký materiál nastreľovacích náušníc je pre bábätká najlepší?

Pre bábätká a detičky cca do šiestich rokov sú najlepšie náušnice z lekárskeho plastu. Máme u nich 100% istotu, že neobsahujú žiadne stopové množstvo niklu ani iného kovového alergénu. Sú ľahučké a nijak nezaťažujú ušká, navyše sú nádherne dizajnovo spracované. Viac sa dozviete v tomto článku.

Môźe sa stať, že by náušnička pichla počas spánku?

Nie. Výrobca myslel na každý detail a navrhol uzatváraciu poistku tak, aby kompletne uzatvorila hrot náušnice, vďaka čomu sa nemusíte obávať pichnutia náušnicou v spánku.

Kedy nastrelenie náušníc radšej odložiť?

Keď má dieťa zvýšenú teplotu, silný kašeľ alebo keď je malátne a pozorujete príznaky blížiaceho sa ochorenia. 

Ako dlho po dobratí antibiotík je možné náušničky nastreliť?

Po 2 – 3 dňoch po dobratí ATB sa ukáže či dostatočne zabrali a preto je ideálne počkať 4 až 6 dní. 

V akom veku je najlepšie náušnice nastreliť?

Prikláňame sa k názoru a aj v praxi sa nám potvrdzuje, že úplne najlepší vek na nastrelenie je obdobie medzi štvrtým až deviatym mesiacom dieťatka. Podrobne sa tejto téme venujeme v blogovom článku ideálny vek na nastrelenie náušničiek.

Koľko celá služba nastrelenia náušničiek u nás doma stojí?

Cena služby je 69€. Cena zahŕňa pár náušníc podľa vášho výberu, nastrelenie, náhradnú poistku a príchod k vám domov v rámci Bratislavy a okolia do 25km ( mimo Bratislavského okolia od 25km + 10€ ). Detailne rozpísané ceny nájdete v našom cenníku.

Objednávajte na telefónnom čísle 0947 947 888 – ak neberieme, pravdepodobne pracujeme, obratom vám zavoláme späť.

Dá sa platiť aj kartou?

Áno, samozrejme. U nás môžete platiť hotovosťou alebo kartou.

Kde poskytujeme mobilné nastreľovanie náušníc?

Náušnice nastreľujeme pre zákazníkov s nasledovných lokalít:

 • Bratislava
 • Pezinok
 • Modra
 • Trnava
 • Senec
 • Stupava
 • Malacky
 • Šamorín
 • Dunajská Streda
 • Galanta
 • Sereď
 • Šaľa
 • Nitra
 • Topoľčany
 • Trenčín
 • Piešťany
Ako nastreľovanie prebieha?

Začíname výberom náušničiek, a následne preberieme starostlivosť o ušká po nastrelení. Dieťatko si posadíte chrbtom k sebe a na ušká namaľujeme bodky zdravotnou fixkou. Spoločne ich skontrolujeme a prípadne prekreslíme, aby bolo všetko podľa vašich predstáv. Dieťatko chytíte cez ručičky a podržíte mu hlavičku. Nastrelíme jedno uško a hneď aj druhé uško. Pre úplnú predstavu si prečítajte článok priebeh nastreľovania náušníc u Vás doma

Nechali sme si náušnice nastreliť inde a dierky nie sú pekné. Dá sa to napraviť?

Určite áno. Ak ste presvedčení, že je dierka prepichnutá krivo alebo na inom mieste než ste chceli, ozvite sa nám a dohodneme sa na oprave. Pred opravou je potrebné pôvodnú náušnicu vytiahnuť a nechať dierku zarásť, čo približne potrvá mesiac.

Kedy a ako si objednať mobilné nastreľovanie náušníc?

Objednať si nás môžete týždeň až dva vopred nasledovnými spôsobmi:

Čo robiť, keď zistím, že mi rezervovaný termín nastrelenia nesedí?

V takom prípade nám dajte vedieť čo najskôr telefonicky na 0947 947 888. Máme pre vás vyhradený čas, ktorý v prípade včasného uvoľnenia môžeme ponúknuť ďalšej mamičke a jej princezničke. Spolu potom dohodneme náhradný termín.

Ako dlho trvá nastrelenie?

Nastrelenie náušničiek trvá doslova pár sekúnd. Priebeh celej služby je cca od 20 do 40 minút. Vždy záleží na tom, aké je dieťatko neposedné a ako sa nám ho podarí zaujať. Najdlhšie väčšinou trvá správne označenie miesta na uškách, kam budeme náušnice nastreľovať. Na tom záleží najviac. 

Bude nastrelenie náušníc zdravotne nezávadné a sterilné?

Áno, na 100%. Na čistotu a sterilitu kladieme veľký dôraz. Kontakt s vaším dieťatkom vždy prebieha vydezinfikovanými rukami a nastreľovacie pištoľky sú taktiež vždy čisté a vydezinfikované. Náušnice sú 100% sterilné, jednotlivo zabalené v plastovej kazete a tú otvárame až pred vami tesne pred vložením do pištoľky, ani sa ich nedotkneme.

Aké náušnice používate?

Pre bábätká a detičky cca do šiestich rokov máme zdravotne nezávadné náušnice z lekárskeho plastu – tie volíme najmä preto, že predchádzajú akejkoľvek možnej alergickej reakcii na kov. Pre staršie deti a dospelých máme v ponuke náušnice z chirurgickej ocele. Nastreľovacie náušnice môžu byť úplne jednoduché alebo zdobené farebnými kamienkami. Všetky náušnice sú od renomovaných výrobcov. Viac sa dozviete v článku materiály a druhy nastreľovacích náušníc.

Ako vyzerajú náušničky z lekárskeho plastu?

Pozrite si Galériu náušničiek.

Je potrebné nastrelené náušnice po nejakom čase vymeniť?

Ak vyhovujú, potrebné to nie je. Náušnice ako také môžu slúžiť pokojne až do dospelosti. Takže pokiaľ sa budú páčiť, dajú sa nosiť ajajáááj.

Kedy a ako je možné po nastrelení náušnice vymeniť za iné?

Najdôležitejšie hojenie uší prebieha spravidla prvých 6 až 8 týždňov po nastrelení. Počas tejto doby dodržujte zásady starostlivosti o ušká. Ušká sú už zahojené, ak sa náušničky pretáčajú veľmi ľahko bez odporu a dieťatko na ne nijako nereaguje.
Pokiaľ sú teda dierky dobre zahojené, môžete náušnice vymeniť týmto postupom:
Dôkladne si umyte ruky a následne aj ušné laloky. Jednou rukou, palcom a ukazovákom uchopte prednú ozdobnú časť náušnice a držte. Druhou rukou, palcom a ukazovákom uchopte zadnú poistku a silno za ňu potiahnite. Keď bude zadná poistka preč, vytiahnite náušnicu von z dierky. Vydezinfikujte ušný lalok a nasaďte novú náušnicu, ktorú pred tým vydezinfikujte podľa pokynov výrobcu – predajcu / alebo vyvarte vo vriacej vode minimálne 16 minút. Ak to budú náušnice s poistkami, tie nesmú byť pritlačené tesne k zadnej časti ucha pre prípad opuchu. Po výmene za iné náušnice uši dobre sledujte, či sa náhodou neobjaví alergická reakcia alebo infekcia. Keď spozorujete nejaký problém, nové náušnice ihneď vytiahnite a vráťte do dierok pôvodné vydezinfikované náušnice, čo sme nastrelili.
Nenechávajte uši ani pár hodín bez náušníc, pretože dierky sa okamžite stiahnu a začnú zarastať.

Čo ak nastane problém a náušnice budeme musieť vybrať?

Pokiaľ nastane nejaký problém, kvôli ktorému sa budú musieť náušničky vybrať, radi Vám náušničku ( y ) nastrelíme znova. Je potrebné počkať, až sa ušká úplne zahoja a dierky perfektne zarastú, čo potrvá približne mesiac.