Často kladené otázky o nastreľovaní náušníc

Môžeme mať na nastrelenie vlastné náušnice?

Na nastrelenie nie. Vlastné náušničky môžu byť ozdobou vašej princezničky hneď po zahojení dierky, čo je cca šesť až osem týždňov od nastrelenia. Ak tie vaše chcete aplikovať ako prvé, dá sa to jedine prepichnutím ihlou alebo kanylou u lekára alebo v tetovacom štúdiu. Je to však bolestivý spôsob, uško po ňom krváca a hojenie v mnohých prípadoch sprevádza aj zápal.

Nastreľovacia náušnica je od výrobcu dokonale sterilná a hermeticky uzavretá v mechanickej krabičke. Pred nastrelením z uzavretej krabičky odstránim obal a bezkontaktne ju nakliknem na nastreľovaciu pištoľku. Vďaka tomu nastrelenie prebehne v dokonalej čistote.
Bolí nastrelenie náušničiek?

Bábätká a detičky nastrelenie náušníc nebolí, po zákroku ani len netušia, že náušnice majú v uškách. 

Dieťatko pevnejšie pridŕžate, na čo nie od vás je zvyknuté a v tomto momente pri ušku „cvakne“ pištoľka, toho sa dieťa zľakne a začne plakať. Hnevanie trvá ozaj chvíľočku, do minútky je väčšina detičiek znovu v dobrej nálade.

Chodíme s dieťatkom na plávanie, môžeme nastreliť aj počas kurzu?

Plávanie pre bábätká je väčšinou v týždňovom intervale. V tomto prípade zvykneme aplikáciu náušníc naplánovať na deň kúpania po návrate domov alebo hneď na druhý deň po kúpaní. Potom ostáva ešte 5 – 6 dní do ďalšieho kúpania, čo je úplne v poriadku a nijak to proces hojenia nekomplikuje. 

Môžeme nastrelenie náušničiek absolvovať hneď po očkovaní?

Ak sa rozhodnete pre nastrelenie náušničiek práve v tomto čase, môžete tak urobiť hoci aj deň pred očkovaním alebo potom najskôr tri dni po očkovaní v prípade, že naň nezaznamenáte žiadnu reakciu.

Aký materiál nastreľovacích náušníc je pre bábätká najlepší?

Pre bábätká a detičky cca do šiestich rokov sú najlepšie náušnice z lekárskeho materiálu – medical plastic. Máme u nich 100% istotu, že neobsahujú žiadny kovový alergén, ktorý by mohol zbytočne komplikovať hojenie dierky. Sú ľahučké, nádherne dizajnovo spracované a dokonale sterilné. Viac sa dozviete v tomto článku.

Môźe sa stať, že by náušnička pichla počas spánku?

Nie. Výrobca myslel na každý detail a navrhol uzatváraciu poistku tak, aby kompletne uzatvorila hrot náušnice, vďaka čomu sa nemusíte obávať pichnutia náušnicou v spánku.

Kedy nastrelenie náušníc radšej odložiť?

Keď má dieťa vysokú teplotu, silný kašeľ alebo keď je malátne a pozorujete príznaky blížiaceho sa ochorenia. Soplík prekážkou nie je.

Ako dlho po dobratí antibiotík je možné náušničky nastreliť?

Až po 2 – 3 dňoch po dobratí ATB sa ukáže či dostatočne zabrali a preto je ideálne počkať 4 až 5 dní po dobratí ATB.

V akom veku je najlepšie náušnice nastreliť?

Najlepší vek na nastrelenie prvých náušníc je obdobie medzi štvrtým až deviatym mesiacom dieťatka. Podrobne sa tejto téme venujeme v blogovom článku ideálny vek na nastrelenie náušničiek.

Kedy a ako je možné po nastrelení náušnice vymeniť za iné?

Najdôležitejšie hojenie uší prebieha spravidla prvých 6 až 8 týždňov po nastrelení. Ušká sú už zahojené, ak sa náušničky pretáčajú veľmi ľahko bez odporu a dieťatko na ne nijako nereaguje. Počas prvej polovice tejto doby dodržujte zásady starostlivosti o ušká, na tomto odkaze sa dozviete aj ako náušničky potom vymeniť za iné.

Koľko celá služba nastrelenia náušničiek u nás doma stojí?

Cena služby vrátane náušníc je 69€.

V cene je zahrnuté: pár náušníc podľa vášho výberu na mieste, nastrelenie náušníc a príchod k vám domov v rámci Bratislavy a okolia do 25km / mimo Bratislavského okolia od 25km + 10€ . Detailne rozpísané ceny a lokality kam jazdievam nájdete v cenníku.

Objednávajte na telefónnom čísle 0947 947 888 – ak neberiem, pravdepodobne pracujem, obratom vám zavolám späť.

Dá sa platiť aj kartou?

Áno, samozrejme. Môžete platiť hotovosťou alebo kartou.

Kde poskytujete mobilné nastreľovanie náušníc?

Náušnice nastreľujem doma u zákazníkov v mestách a v ich okolitých obciach takmer celého západného Slovenska:

 • Bratislava
 • Pezinok
 • Modra
 • Trnava
 • Senec
 • Stupava
 • Malacky
 • Šamorín
 • Dunajská Streda
 • Galanta
 • Sereď
 • Šaľa
 • Nitra
 • Topoľčany
 • Trenčín
 • Piešťany
Ako nastreľovanie prebieha?

Začíname výberom náušničiek, a následne vám vysvetlím jednoduchú starostlivosť o ušká po nastrelení.  Na ušká namaľujem bodky zdravotnou fixkou, spoločne ich skontrolujeme a prípadne prekreslím tak, aby bolo všetko podľa vašich predstáv. Na vaše kolená si posadíte dcérku chrbtom k sebe, jednou rukou ju chytíte cez ručičky a druhou podržíte hlavičku. Nastrelím jedno uško a hneď aj druhé uško. Pre úplnú predstavu si prečítajte článok priebeh nastreľovania náušníc u Vás doma

Nechali sme si náušnice nastreliť inde a dierky nie sú pekné. Dá sa to napraviť?

Určite áno. Ak ste presvedčení, že je dierka prepichnutá na inom mieste než ste chceli, ozvite a dohodneme sa na oprave. Pred opravou je potrebné pôvodnú náušnicu vytiahnuť a nechať dierku zarásť, čo približne potrvá 3 – 4 týždne.

Môže sa stať, že náušničku nastrelíte inde ako je nakreslená bodka?

Takýto prípad sa stene ozaj ojedinele, nie sme stroje ale len ľudia. V momente nastrelenia náušničky sa nešťastne pohne dieťatko, alebo rodič, alebo ja a dierka sa prepichne trochu vedľa. V daný moment to nie je pre nič príjemné, ale aj to má riešenie.

Ak je posun výrazný, o milimeter a viac – náušničku rýchlo vyberiem a po chvíľke nastrelím novú náušničku.

Ak je posun minimálny, počkáte kým budú obe ušká bez začervenania a opuchu a potom sa rozhodnete či náušničku necháte v dierke alebo ju predsa len vyberiete. Po vybratí je potrebné nechať dierku zarásť, čo je cca 3 – 4 týždne a potom náušničku nastrelím znovu.

Kedy a ako si objednať mobilné nastreľovanie náušníc?

Objednať si nastreľovanie náušníc môžete týždeň až dva vopred nasledovnými spôsobmi:

Čo robiť, keď zistím, že mi rezervovaný termín nevyhovuje?

V takom prípade mi dajte vedieť čo najskôr telefonicky na 0947 947 888. Mám pre vás vyhradený čas, ktorý v prípade včasného uvoľnenia môžem ponúknuť ďalšej mamičke a jej princezničke. Spolu potom dohodneme náhradný termín.

Ako dlho trvá nastrelenie?

Nastrelenie náušničiek trvá doslova pár sekúnd. Priebeh celej služby trvá približne polhodinku – výber náušníc, vysvetlenie postupu a starostlivosti, naznačenie dierok, nastrelenie náušníc a platba. 

Bude nastrelenie náušníc zdravotne nezávadné a sterilné?

Áno, na 100%. Na čistotu a sterilitu kladiem veľký dôraz. Kontakt s vaším dieťatkom vždy prebieha vydezinfikovanými rukami. Náušnice sú 100% sterilné, jednotlivo zabalené v plastovej kazete a tú otváram až pred vami tesne pred vložením do pištoľky, Náušníc sa ani len nedotknem.

Aké náušnice používate?

Pre bábätká a detičky cca do šiestich rokov mám v ponuke zdravotne nezávadné náušnice z lekárskeho materiálu – tie volím najmä preto, že predchádzajú akejkoľvek možnej alergickej reakcii na kov. Pre staršie deti a dospelých mám v ponuke náušnice z chirurgickej ocele. Nastreľovacie náušnice môžu byť úplne jednoduché alebo zdobené farebnými kamienkami. Všetky náušnice sú od renomovaných výrobcov. Viac sa dozviete v článku materiály a druhy nastreľovacích náušníc.

Ako vyzerajú náušničky z lekárskeho plastu?

Pozrite si Galériu náušničiek.

Je potrebné nastrelené náušnice hneď po zahojení vymeniť?

Ak vyhovujú a páčia sa, potrebné to nie je. Náušnice môžu pokojne slúžiť mesiace po nastrelení. Takže pokiaľ sa budú náušnice páčiť, môžu sa nosiť aj dlhšie.

Čo ak nastane problém a náušničku ( y ) budeme musieť vybrať?

Pokiaľ nastane nejaký problém, kvôli ktorému sa budú musieť náušničky vybrať, rád vám náušničku ( y ) nastrelím znova. Je potrebné počkať, až sa ušká úplne zahoja a dierky perfektne zarastú, čo potrvá približne 3 – 4 týždne.

Najčastejšia zimná otázka - môžem hneď nasadiť hrubú čiapku?

Áno, môžete – nosenie hrubej čiapky a ani iných pokrývok hlavy vôbec nevadí. Jedine neplánujte nosenie lyžiarskej helmy prvé dni po nastrelení náušničiek. 

Recenzie spokojných klientov