Často kladené otázky o nastreľovaní náušníc

Najčastejšia zimná otázka - môžem hneď nasadiť hrubú čiapku?

Áno, môžete – nosenie hrubej čiapky a ani iných pokrývok hlavy vôbec nevadí. Jedine neplánujte nosenie lyžiarskej helmy prvé dni po nastrelení náušničiek. 

Kde poskytujeme mobilné nastreľovanie náušníc?

Náušnice nastreľujeme pre zákazníkov s nasledovných lokalít:

 • Bratislava
 • Pezinok
 • Modra
 • Trnava
 • Senec
 • Stupava
 • Malacky
 • Šamorín
 • Dunajská Streda
 • Galanta
 • Sereď
 • Šaľa
 • Nitra
 • Topoľčany
 • Trenčín
 • Piešťany
Kedy a ako si objednať mobilné nastreľovanie náušníc?

Objednať si nás môžete týždeň až dva vopred nasledovnými spôsobmi:

Koľko celá služba nastrelenia náušničiek u nás doma stojí?

Cena služby je 69€. Cena zahŕňa príchod k vám domov v rámci Bratislavy a okolia do 25km ( mimo Bratislavského okolia od 25km + 10€ ), pár náušníc podľa vášho výberu, nastrelenie a náhradná poistka. Detailne rozpísané ceny nájdete v našom cenníku.

Objednávajte na telefónnom čísle 0947 947 888 – ak neberieme, pravdepodobne pracujeme, obratom Vám zavoláme späť.

V akom veku je najlepšie náušnice nastreliť?

Prikláňame sa k názoru a aj v praxi sa nám potvrdzuje, že úplne najlepší vek na nastrelenie je obdobie medzi štvrtým až deviatym mesiacom dieťatka. Podrobne sa tejto téme venujeme v blogovom článku ideálny vek na nastrelenie náušničiek.

Môžeme nastrelenie náušničiek absolvovať hneď po očkovaní?

Ak sa rozhodnete pre nastrelenie náušničiek práve v tomto čase, môžete tak urobiť hoci aj deň pred očkovaním alebo potom najskôr tri dni po očkovaní v prípade, že naň nezaznamenáte žiadnu reakciu.

Čo robiť, keď zistím, že mi rezervovaný termín nastrelenia nesedí?

V takom prípade nám dajte vedieť čo najskôr telefonicky na 0947 947 888. Máme pre vás vyhradený čas, ktorý v prípade včasného uvoľnenia môžeme ponúknuť ďalšej mamičke a jej princezničke. Spolu potom môžeme pre vás nájsť náhradný termín.

Ako dlho trvá nastrelenie?

Nastrelenie náušničiek trvá doslova pár sekúnd. Priebeh celej služby je cca od 20 do 40 minút. Vždy záleží na tom, aké je dieťatko neposedné a ako sa nám ho podarí zaujať. Najdlhšie väčšinou trvá správne označenie miesta na uškách, kam budeme náušnice nastreľovať. Na tom záleží najviac. 

Ako nastreľovanie prebieha?

Začíname výberom náušničiek, a následne preberieme starostlivosť o ušká po nastrelení. Počas tejto doby sa špuntík trošku aklimatizuje a zvykne si na nás. Nasleduje náročnejšia časť, tou je označenie miesta vpichu na uškách. To robíme špeciálnou zdravotnou fixkou. Akonáhle na ušká namaľujeme bodky, spoločne ich ešte niekoľkokrát skontrolujeme a prípadne prekreslíme, aby bolo všetko podľa vašich predstáv. Dieťatko si posadíte chrbtom k sebe a keď vám povieme, chytíte ho za ručičky a podržíte mu hlavičku. Nastrelíme jedno uško a hneď aj druhé uško. Samotné nastrelenie oboch uší trvá niekoľko sekúnd. Zaplatíte za našu službu v hotovosti alebo kartou a máme hotovo. Pre úplnú predstavu si prečítajte článok priebeh nastreľovania náušníc u Vás doma.

Môžeme mať na nastrelenie vlastné náušnice?

Bohužiaľ nie. Súvisia s tým zbytočné komplikácie. Striktne sa držíme pravidla, že aplikujeme iba 100% sterilné a originálne balené náušnice. Eliminujeme tým riziko zanesenia infekcie, u nás máte preto vždy istotu sterility. Navyše by vaše náušnice s veľkou pravdepodobnosťou nesedeli do našich pištolí. Každý výrobca dodáva pre svoje náušnice špeciálne nastreľovacie pištoľky. Pokiaľ však máte vlastné náušničky, ničomu to neprekáža, tie môžu byť ozdobou vašej princezničky už po šiestich týždňoch po nastrelení náušničiek od nás.

Čím náušnice nastreľujete?

Náušnice nastreľujeme originálnymi nastreľovacími pištoľkami, ktoré vyrábajú priamo výrobcovia nastreľovacích náušníc.

Bude nastrelenie náušníc zdravotne nezávadné a sterilné?

Áno, na 100%. Na čistotu a sterilitu kladieme veľký dôraz. Kontakt s vaším dieťatkom vždy prebieha vydezinfikovanými rukami a nastreľovacie pištoľky sú taktiež vždy čisté a vydezinfikované. Náušnice sú 100% sterilné, originálne jednotlivo zabalené v plastovej kazete a tú otvárame až pred vami tesne pred vložením do pištoľky, ani sa ich nedotkneme.

Aké náušnice používate?

Pre bábätká a detičky cca do šiestich rokov máme zdravotne nezávadné náušnice z lekárskeho plastu – tie volíme najmä preto, že predchádzajú akejkoľvek možnej alergickej reakcii na kov. Pre staršie deti a dospelých máme v ponuke náušnice z chirurgickej ocele. Nastreľovacie náušnice môžu byť úplne jednoduché alebo zdobené farebnými kamienkami. Všetky náušnice sú od renomovaných výrobcov. Viac sa dozviete v článku materiály a druhy nastreľovacích náušníc.

Aký materiál nastreľovacích náušníc je pre bábätká najlepší?

Pre bábätká a detičky cca do šiestich rokov je najlepší lekársky plast. Máme u neho 100% istotu, že neobsahuje žiadne stopové množstvo niklu ani iného kovového alergénu. Je ľahučký a nijak nezaťažuje ušká, navyše je nádherne dizajnovo spracovaný.

Ako vyzerajú náušničky z lekárskeho plastu?

Pozrite si Galériu náušničiek.

Je potrebné nastrelené náušnice po nejakom čase vymeniť?

Ak vyhovujú, potrebné to nie je. Náušnice ako také môžu slúžiť pokojne až do dospelosti. Takže pokiaľ sa budú páčiť, dajú sa nosiť ajajáááj.

Kedy a ako je možné po nastrelení náušnice vymeniť za iné?

Najdôležitejšie hojenie uší prebieha spravidla prvých šesť týždňov po nastrelení. Počas tejto doby dodržujte zásady starostlivosti o ušká. Ušká sú už zahojené, ak sa náušničky pretáčajú veľmi ľahko bez odporu a dieťatko na ne nijako nereaguje.
Pokiaľ sú teda dierky dobre zahojené, môžete náušnice vymeniť týmto postupom:
Dôkladne si umyte ruky a následne aj ušné laloky. Jednou rukou uchopte prednú ozdobnú časť náušnice a druhou rukou uchopte upevňovaciu poistku. Poistku opatrne vykývajte, kým nebudete cítiť ako sa uvoľní. Opatrne vytiahnite náušnicu, vydenzifikujte ušný lalok a nasaďte novú náušnicu, ktorú pred tým vydenzifikujte podľa pokynov výrobcu – predajcu. Ak to budú náušnice s poistkami, tie nesmú byť pritlačené tesne k zadnej časti ucha. Po výmene za iné náušnice uši dobre sledujte, či sa náhodou neobjaví alergická reakcia alebo infekcia. Keď spozorujete nejaký problém, nové náušnice ihneď vytiahnite a vráťte do dierok pôvodné vydezinfikované náušnice, čo sme nastrelili  – ak sú plastové nedenzinfikujte ich alkoholom a liehom.
Nenechávajte uši ani pár hodín bez náušníc, pretože dierky sa okamžite stiahnu a začnú zarastať.

Čo ak nastane problém a náušnice budeme musieť vybrať?

Pokiaľ nastane nejaký problém, kvôli ktorému sa budú musieť náušničky vybrať, radi Vám náušničku ( y ) nastrelíme znova. Je potrebné počkať, až sa ušká úplne zahoja a dierky perfektne zarastú, čo potrvá približne mesiac.

Nechali sme si náušnice nastreliť inde a dierky nie sú pekné. Dá sa to napraviť?

Určite áno. Ak ste presvedčení, že je dierka prepichnutá krivo alebo na inom mieste než ste chceli, ozvite sa nám a dohodneme sa na oprave. Pred opravou je potrebné pôvodnú náušnicu vytiahnuť a nechať dierku zarásť, čo približne potrvá mesiac.