Nastreľovanie náušníc - úvod

Kedy a ako vymeniť nastrelené náušnice?

Hojenie dierok po nastrelení náušničiek trvá približne 6 až 8 týždňov. Počas tejto  doby sa v dierke postupne vytvára nová koža. Po uplynutí tejto doby už môžete nastrelené náušnice vymeniť za tie ozajstné prvé detské náušnice. Ak sa však s výmenou náušníc neponáhľate, vôbec to nevadí a nastrelené náušnice môžu byť ozdobou aj niekoľko mesiacov.

Takto postupujte pri výmene náušníc, ideálne s pomocou ďalšej osoby

Ako vymeniť nastrelené náušnice

Poriadne si umyte a vydezinfikujte ruky. Ruky si priebežne dezinfikujte aj počas procesu výmeny náušníc.

1
Ako vymeniť nastrelené náušnice

Nové detské náušnice treba vopred vydezinfikovať. Vyvariť minimálne 16 minút vo vriacej vode alebo namočiť aspoň na 24 hodín do alkoholu. Potom sa ich dotýkajte už len vydezinfikovanými rukami.

2
Ako vymeniť nastrelené náušnice

Dcérku si položte do hojdátka, jedálenskej stoličky, na prebaľovací pult alebo na druhú dospelú osobu, ktorá ju bude pri výmene zabávať, prípadne fixovať.

3
Ako vymeniť nastrelené náušnice

Pred vytiahnutím nastrelených náušníc ich na ušku ešte prečistite z oboch strán. Použite dezinfekčné štvorčeky alebo odličovací tampón navlhčený alkoholom.

4
Ako vymeniť nastrelené náušnice

Uchopte nastrelenú náušnicu za prednú ozdobnú časť palcom a ukazovákom jednej ruky a zároveň uchopte zadnú uzatváraciu poistku palcom a ukazovákom druhej ruky.

5
Ako vymeniť nastrelené náušnice

Ozdobnú časť držte pevne na jednom mieste a zadnú uzatváraciu poistku vycvaknite razantnejším potiahnutím z náušnice. Miesto kde bola poistka vyčistite – vydezinfikujte. Následne vytiahnite náušnicu opatrne z dierky von.

6
Ako vymeniť nastrelené náušnice

Ušný lalok bez náušnice jemne pretrite dezinfekčným štvorčekom alebo odličovacím tampónom navlhčeným alkoholom.

7
Ako vymeniť nastrelené náušnice

Uchopte lalok a do dierky opatrne vložte novú náušnicu a zapnite.

8

Užitočné typy pri výmene náušničiek

  • Majte všetko vopred pripravené – vydezinfikované náušnice, dezinfekčné štvorčeky, dezinfekciu na vaše ruky a servítky.
  • Komplet odňatie náušnice a vloženie novej náušnice urobte najprv na jednom uchu a až potom na uchu druhom.
  • Ak má vaše dieťatko tvrdý spánok, výmenu náušníc môžete skúsiť urobiť aj počas spánku.
  • Ak sa počas výmeny objaví okolo dierky trošku krvi, nič hrozné sa nedeje, došlo k poškrabaniu novo vzniknutej koži v dierke. V takom prípade miesto okolo dierky dezinfikujte deň – dva po výmene. Ak dbáte na dezinfekciu počas celej výmeny je zanesenie infekcie ozaj minimálne. 
  • Vytiahnuté nastrelené náušnice z lekárskeho plastu ešte nevyhadzujte. Pozorujte, či po výmene nedôjde k alergickej reakcii na kov. Ak by sa tak stalo, vráťte vydezinfikované plastové náušnice ( nevyvárajte vo vriacej vode ) späť do dierky a dcérke zadovážte antialergické náušnice. 
  • Nenechávajte dierky ani deň bez náušníc, aj napriek novovzniknutej koži majú dierky tendenciu zrastať.
  • Ak majú vymenené náušničky zadné zapínanie so skrutkou tzv. balónikom, dajte pozor aby nebol balónik priskrutkovaný na tesno.

Recenzie spokojných klientov

Máte otázku? Pošlite nám správu.