Nastreľovanie náušníc - úvod

Keď ušká zčervenajú nebodaj sa zapália

Po nastrelení náušníc k zápalovým procesom takmer vôbec nedochádza. Náušnica sa nastreľuje sterilná a vďaka tomu, že je dierka v presnej veľkosti náušnice, je invázia infekcie pozdĺž dierky značne obmedzená. Infekcia sa môže zaniesť po niekoľkých týždňoch od nastrelenia zo špinavých rúk alebo pri výmene za iné náušnice.

 

Sčervenanie ušiek v mieste vpichu

To je v prvých dňoch po nastrelení úplne bežné a normálne, tento prejav ľahkého podráždenia sa môže náhle objaviť aj v priebehu prvého roku. Náušnicu z ucha určite nevyberajte. Pokiaľ nie je ušný lalok bolestivý, opuchnutý a horúci, organizmus si poradí väčšinou aj sám, stačí len umývať teplou vodou a mydlom. Pokiaľ však sčervenanie pokračuje a pridá sa aj bolesť a opuch, tak už dochádza k vzniku zápalového procesu.

Zápal ušiek v mieste vpichu

Do priestoru medzi ozdobnú časť náušnice a ucho potom medzi poistku a ucho, naneste dezinfekčný roztok alebo mastičku a následným pootočením náušnice dostanete dezinfekciu do celého vnútorného priestoru vpichu. Tento proces opakujte 3x denne. V priebehu jedného dňa by ste mali pozorovať výrazné zlepšenie. Pokiaľ sa však stav nelepší, naopak zhoršuje, je potrebné navštíviť lekára. Zrejme sa bude jednať o bakteriálnu infekciu a liečba zápalu bude pokračovať antibiotickou masťou.

Ani počas zápalu náušnicu z ucha nevyťahujte, už by sa vám ju nepodarilo vrátiť naspäť. Bežný zápal sa dá preliečiť aj za prítomnosti náušnice. Náušnicu vytiahnite iba v prípade dlhotrvajúceho komplikovaného zápalu.

Recenzie spokojných klientov

Máte otázku? Pošlite nám správu.