Nastreľovanie náušníc - úvod

Kuriozity z nastreľovania náušníc

Podelím sa s vami o pár kurióznych prípadov z mojej praxe kedy som naplnil požiadavky či sny o vytúžených náušničkách aj keď sa to zo začiatku nezdalo možné.

Okrem bežného nastreľovania náušníc sa stretávam aj s prípadmi, ktoré píše život sám. Či je to narodeninové nastrelenie náušníc počas oslavy, nastrelenie náušníc priamo v aute z dôvodu imobility záujemkyne a dokonca aj aplikáciu náušníc počas spánku malej bojazlivej slečne.

Kuriozity z nastreľovania náušníc

Narodeninové nastrelenie náušníc priamo na oslave

Dievčatko malo náušničky v útlom veku, o čom vedelo len z fotografií rodinného albumu. Keď bola malinká, z dôvodu opakujúcich sa komplikácií spôsobených zápalom sa rodičia rozhodli náušničky vybrať, dierky sa časom preliečili a zarástli. Keď sa blížili jej ôsme narodeniny, rodičia si nemohli nevšimnúť jej rastúcu túžbu po náušničkách.

Chceli ju náušničkami obdarovať a preto začali hľadať na internete. Práve tu narazili na moju službu kde ich napadlo prekvapiť dcérku rovno nastrelením náušničiek na oslave jej narodenín. Rodičia ma oslovili s požiadavkou presného víkendového termínu mimo Bratislavskej lokality. Pochopiteľne sme sa z týchto dôvodov dohodli na vyššej cene a prekvapenie sa mohlo začať.

V deň jej ôsmych narodenín snáď nebolo na svete šťastnejšieho dievčatka a spokojnejších rodičov.

Nastrelenie náušníc v spánku malej bojazlivej slečne

Tak táto požiadavka ma priam šokovala:

Dobrý deň, chceli by sme dať náušničky našej 3,5 ročnej dcérke. Keďže chodievate k zákazníkom domov, chcem sa spýtať či by to bolo možné urobiť v spánku…

Čo???? v spánku???

To som si na prvú dobrú vôbec nevedel predstaviť, ale zamyslel som sa a našiel spôsob, akým by sa to mohlo podariť.

Jednalo sa o večernú, priam nočnú akciu a hore dole k nim to bolo vyše 200 km – dohodli sme sumu k vzájomnej spokojnosti a šlo sa na vec.

Jednalo sa o staršie dieťa a preto som mohol zvoliť náušnice z chirurgickej ocele, tie sa totiž aplikujú pištoľkou, ktorá nevydáva žiadny zvuk. V deň D resp. večer, keď malá už spala, natrel som jej ušká anestetickou mastičkou a po chvíľke ju zotrel z ušiek preč. Utrel som ich dezinfekčným obrúskom, naznačil bodky, aplikoval prvú náušničku a vzápätí druhú, malá sa ani len nepohla.  Po celý čas mi rodičia asistovali tým, že dcérke zakrývali očká pred svetlom z mojej čelovej baterky a jemne pridŕžali hlávku.

Celé spiace nastreľovanie náušníc dopadlo absolútne dokonale, nad očakávania moje aj rodičov. Tí ma vyprevádzali úprimným stiskom ruky a žiarivým úsmevom od radosti z toho, aké prekvapenie bude malú ráno čakať. Dôvody prečo to rodičia takto chceli, sú len a len ich vecou, ja som im však dokázal vyriešiť ich nezvyčajnú požiadavku.

Viete si predstaviť ráno tú radosť ich dcérky?

Nastrelenie náušníc bábätku žijúcemu v zahraničí

Pravidelne sa stáva, že ma kontaktujú klienti žijúci v zahraničí so záujmom o nastrelenie náušníc ich dcérke. Väčšinou ide o rovnaký príbeh – tam kde žijeme, bábätkám a detičkám náušnice vôbec nenastreľujú. Vtedy a vtedy budeme na Slovensku, môžeme sa nejak dohodnúť?

V tomto prípade vieme nastreľovanie náušníc urobiť dvomi spôsobmi:

  • Jeden spôsob je ten, že keď budete na návšteve u rodiny na Slovensku a ak to bude v rámci západného Slovenska, môžeme si vtedy dohodnúť termín, ja tam za vami prídem a dcérke náušničky nastrelím.
  • Druhý spôsob je ten, že sa cestou za rodinkou alebo cestou naspäť môžete na nastrelenie náušničiek zastaviť u mňa. Žijem v rodinnom dome v Chorvátskom Grobe pri Bratislave s dobrou dostupnosťou, z diaľnice D1 je to približne 4km. Ak budem vtedy doma, nemám s tým žiadny problém.

Seniorka vďaka domácemu nastreľovaniu náušníc nabrala odvahu

Zdvorilý telefonát od staršej pani seniorky. Zverila sa mi, že sa celý život odhodláva na nastreľovanie náušníc, že mala aj objednané termíny ale strach bol vždy silnejší než ona a preto nikdy nikam nešla.

Jej strach pramenil z mladosti kedy mala uši prepichované ihlou, čo bolo pre ňu vtedy veľmi bolestivé a dokonca aj hojenie nedopadlo dobre z dôvodu komplikovaných zápalov. Bolo jej doporučené náušnice vybrať, nechať laloky preliečiť a dierky prepichnúť znovu.

K tomu však už potom nedošlo, až teraz, v jeseň jej života sa na ňu usmialo šťastie. Vďaka domácemu nastreľovaniu náušníc nabrala odvahu a mohla si splniť sen o náušniciach.

Imobilná mladá slečna na ceste domov z liečenia rovno s náušnicami

Mladá imobilná slečna si chcela urobiť radosť po náročnej rehabilitácii v Piešťanoch a ozdobiť sa ďalšou sadou náušníc. Kontaktovala ma jej mamina, chcela dcére objednať nastreľovanie náušníc priamo do Piešťanského liečebného domu v šibeničnom termíne. Akurát vtedy som mal zajednaných kopec klientov a môj príchod nebol možný.

Za pár dní, bolo to cez víkend, sa vracali domov do Nemecka. Dohodli sme sa, že sa cestou stavia u mňa doma. Prišli na veľkom aute, do ktorého som nastúpil a spoločne sme sa zhodli, že je tam toľko priestoru, že nastreľovanie náušníc urobím rovno v aute. Všetko sme urobili rovnako akoby sme boli doma a za 20 minút mohli pokračovať v jazde domov.

Recenzie spokojných klientov

Máte otázku? Pošlite nám správu.