Nastreľovanie náušníc - úvod

Náušničky pre bábätko – pre a proti

Ujasnite si, či dať dcérke náušničky v útlom veku alebo až neskôr. Vo vašich predstavách vás procedúra prepichnutia ušiek určite odrádza, pretože svoje dievčatko nechcete vystaviť utrpeniu. Možno vám prepichli uši už v skorom veku, no možno ste si nechala urobiť dierky do uší až v dospelosti ihlou alebo kanylou a preto viete, že to nebola žiadna prechádzka ružovou záhradou. Pozrime sa bližšie na dôvody pre a proti prepichnutiu ušiek.

Pre prepichnutie ušiek

Faktom je, že malé bábätko priebeh prepichnutia ani poriadne nevníma a na prípadnú bolesť rýchlo zabudne. Lalôčik je naozaj tenký, takže celá procedúra je rýchla a šetrná. Rolu tu samozrejme hrá aj praktickosť, kedy okoloidúci pri pohľade do kočiara ihneď rozpozná, či v ňom leží dievčatko alebo chlapček. Určitý tlak občas vyvíjajú novopečené babičky, ktoré si prajú dodržiavať kultúrne tradície a už dopredu vyberajú náušnice pre bábätká. Pravdepodobnosť zanesenia infekcie do čerstvo prepichnutého uška u malinkého bábätka je minimálna a to taktiež hovorí v prospech neodkladania celej akcie.

Proti prepichnutiu ušiek

Niektorí rodičia sa rozhodnú s prepichnutím ušiek počkať, pretože chcú zážitok so svojimi malými slečnami zdieľať. Poradiť im pri výbere svojho prvého šperku a stáť po ich boku pri zákroku samotnom.