Nastreľovanie náušníc - úvod

Náušničky pre bábätko – kedy a akým spôsobom

Ak sa prikloníte k prepichnutiu ušiek v útlom veku, príliš dlho neváhajte. Ideálny vek je medzi štvrtým až deviatym mesiacom veku.

Vaša dcérka má v tejto chvíli za sebou už všetky zásadné očkovania ( očkovanie nie je podmienkou prepichnutia ušiek ), a dokonca aj odborníci na akupunktúru považujú toto obdobie za najvhodnejšie, pretože energetické dráhy sa pri vývoji prispôsobia existujúcej dierke v lalôčiku úplne prirodzene.

Bábätko si nastrelenie náušníc vôbec neuvedomuje, zo zákroku sa nestresuje, našu prítomnosť väčšinou nerieši. Celý proces prebieha hladko a na nastrelenie náušničiek za chvíľku zabudne. Tak malé dieťatko si prítomnosť náušníc neuvedomuje, preto sa za ne nechytá a zanesenie infekcie zo znečistených rúk je takmer nulové.

Čím je dieťatko staršie, tým je proces nastreľovania náušníc o trochu komplikovanejší. Staršie dieťa cíti, že sa okolo neho niečo deje a naša prítomnosť nemusí byť už žiadúca, preto môže byť označenie dierky fixkou na lalôčik o čosi zdĺhavejšie, ale s tým si my poradíme 🙂

Malé slečny medzi tretím až piatym rokom sa na svoje prvé náušničky vyslovene tešia, často krát sa ale stane, že po nastrelení prvej náušničky si tú druhú už nechcú dať nastreliť a tu žiadne prehováranie nepomôže. Aby došlo k nastreleniu aj tej druhej náušnice je potrebná pevná fixácia na cca 5 -7 sekúnd..

Nastrelenie je oveľa efektívnejšie, rýchlejšie a hlavne bezpečnejšie než použitie ihly alebo kanyly. Ranka nekrváca a dierka väčšinou nehnisá ani neopúcha. Dierka v ušku je dokonale rovná a trošku širšia, čo oceníte pri výmene za ďalšie náušnice, ktoré bude naozaj jednoduché. Nastreľovacia náušnica spĺňa všetky hygienické štandardy a je 100% sterilná, originálne zabalená v plastovej kazete, ktorú otvárame tesne pred vložením do pištoľky a ani sa jej nedotkneme.

Recenzie spokojných klientov

Máte otázku? Pošlite nám správu.